zpět na přehled

3.týden - INDICKÝ TANEC
Katka Marková

Indický tanec – Bollywood s Atirou
Katka Marková
Protože Vendulka Uhýrková stále setrvává v Indii a ani letos to do Luhačovic nestihne, zatančíte si s výbornou lektorkou Kateřinou, která se věnuje kromě egyptského i tureckého tance především arabskému flamengu a indickému tanci - klasickému chrámovému i muzikálovému bollywoodu. Na orientálním tanci oceňuji především rozmanitost a nezávislost na existenci tanečního partnera.

Mým tanečnicím zdůrazňuji, že tanec není jenom o technice, ale taky o vyjádření pocitů, o radosti z pohybu a života, uvolnění mysli a vnímání svého těla. Těší mě pozitivní účinky, které tento druh tance všem přináší. Uvolněte se, nechte se vést hudbou, tančete srdcem, s úsměvem na rtech, a vše ostatní přijde samo. Základy orientálního tance v Studiu Slunce jí dala Amira Sofia, absolvovala semináře u Bri Hurley, Anife, Sáry about Farhat, stálým zdrojem inspirace jsou Líza Vegrová, Ema Ševčíková (flamengo), Niraloka a Bhakti Devi (indický tanec) , Vendula Uhýrková.

Rozsah: 12 hodin ( 8 lekcí po 1,5 hod. )

Školné: 1320 Kč (ti, kteří jdou v daném tanečním týdnu ještě na celý jiný kurz mají snížené školné na 1220 Kč)

přihlásit se můžete ZDEBollywoodský tanec je komerčním názvem pro indický moderní filmový tanec. Uznání indického filmu rapidně vzrůstá právě díky tomuto tanci. Bollywoodský tanec čerpá z různých druhů tance odlišných kultur. Základem je indický klasický tanec, který vdechuje tomuto tanci prastarou indickou tradici. V 90. letech se začal vytvářet nový, moderní styl. Prvky klasického indického tance se začaly obohacovat o prvky lidového tance Bhangra a postupně se tanec nechává volně inspirovat latinským, španělským i orientálním tancem a přimíchávat prvky jazzu, moderního tance, hip-hopu a mnoha dalších. Tato "čistá bollywoodská směs" stojí nade všemi, protože z každého tance přebírá jen to nejlepší ! Ohromí Vás pestrou škálou technik a výrazových prvků. Zaměřuje se od celkového pohybu těla až na detailní rozložení prstů na rukou tak, aby tanec opravdu procházel celým vaším tělem a harmonizoval jej!!! Tento tanec je tak různorodý, že se při něm určitě nudit nebudete. Právě naopak - přináší zábavu a potěšení z pohybu, naladí Vás do dobré nálady, zpevní Vám celé tělo a vyformuje postavu do ladných křivek! Katka Marková