zpět na přehled

3.týden - Orientální tance
Líza Vegrová

ORIENTÁLNÍ TANCE S LÍZOU
Líza Vegrová
Oblíbená letní dovolená s tancem v romantickém prostředí lázní Luhačovice. Čtyři hodiny tance denně od neděle do pátku. Každý den ranní hodinové protažení celého těla (streching pro tanečnice), egyptský styl - kombinace, choreografie i improvizace. Kafíčka, masážičky, párty a korzování po kolonádě.

Přijeď pracovat na sobě. Uvolnit se, načerpat sílu duševní i fyzickou a poznat nové lidi. Lekce jsou sestavené tak, aby z nich měly užitek začátečnice i pokročilé. Mix pokročilostí je inspirativní pro všechny. V Luhačovicích už tradičně může přijít každý, bez rozdílu věku i pokročilosti.

Tančete! Je jen málo lepších věcí, které pro sebe můžete udělat, než -li tanec. Přirozený jako chůze, ale plný emocí a jemnosti. Odhalí vaši osobnost , nechá prolétnout vaši duši. Dokáže rozproudit sexualitu.
Orientální břišní tanec je ženská záležitost. Egyptské břišní tanečnice se dožívají vysokého věku ve zdraví a dobré náladě. Trénují tělo v hladkém souznění s hudbou a udržují se tím ve skvělé psychické i fyzické pohodě. Uvědoměle kontrolují své pohyby, aniž by ztratily svou přirozenost. Myslím, že všechny ženy touží prožívat svou krásu. Vyprávět příběh. Dát na odiv svou smyslnost.
Už břišně tančíte? Cítíte, že vaše tělo funguje jinak? Jestli-že vše děláte správně, troufnu si tvrdit, že vaše sebeuvědomění je na vyšší úrovni než dřív.
Ještě jste se tanci nevěnovala a ráda byste? Nikdy není pozdě. Buďte odvážná a skočte do toho po hlavě. Tělo i duše se Vám odmění.

Veselý lidový styl - základní kroky a jednoduché sestavy (Maroko, Tunisko, Egypt)
Tanec se závojem - nové triky se závojem a krásné držení těla (závoje k zapůjčení)
Bellydance fitness - cvičení nebo tanec? Obojí! Maximálně efektivní ve formování postavy a posílení malých hluboko posazených svalů. Výborné cardio.
Choreografie v klasickém stylu raks sharki- buďte okouzlující a stoprocentně ženská
Improvizace - schopnost naplno tančit i bez připravené choreografie a znalosti hudby

Rozsah výuky:18 hodin

Školné : 2200 Kč /ti, kteří jdou v daném tanečním týdnu ještě na celý jiný kurz mají snížené školné na 2100 Kč/

Pro koho: pro všechny ženy bez rozdílu věku

přihlásit se můžete ZDE

Líza Vegrová
je profesionální tanečnice orientálního tance, její osobní styl vychází z klasického egyptského Raks Sharki, ale obsahuje i prvky folkloru Severní Afriky a Středního východu. Zabývá se studiem pohybových kultur etnických menšin Severní Afriky (berberů, tuareqů, nubijcú a said) a jejich terapeutickým vlivem na ženy. Taneční techniku a zkušenosti nasbírala pod vedením slavných tanečnic, tanečních mistrů a choreografů v Evropě a Egyptě, např. Farida Fahmy (Egypt), Beata Cifuentes (Německo), Suher Zaki (Egypt), Dr.Mo Gedawi (Egypt), Yamuna (Německo), Calvin Hotgdon (Egypt), Sabuha Shahnaz (Německo) a dalších. Na svých cestách po Egyptě a Maroku se ale učila i od obyčejných žen a dívek, které ji naučily lidovější podobu tohoto tance.
Od roku 1996 působí v Čechách a profiluje se jako sólová tanečnice. Vystupuje s hudební skupinou Létající koberec a arabskou kapelou Ziriab.
Od roku 1997 se věnuje také choreografii a výuce. Jako průkopnice orientálního tance sjezdila se svými tanečními semináři celé Čechy i Slovensko. V roce 1999 navázala spolupráci s Kulturním domem Vltavská, kde pořádá kurzy pro veřejnost a ukázkové taneční večery. Tato spolupráce trvá úspěšně dodnes. V letech 2002 a 2003 se zúčastnila festivalu „Ahlan wa Sahlan“ v egyptské Káhiře. Do Káhiry jezdí každoročně, aby si udržela svůj autentický taneční styl. Řada jejich žaček již také vyučuje a profesionálně tančí, např. Zahra, Mona, Rena Milgrom a Sahar.
Od roku 2009 působí ve studiu Naboso , kde se věnuje svým klientkám. Vystupuje se svou show, spolupracuje s renomovanými bubeníky.