zpět na přehled

3.týden - LINE DANCE
s Pavlem Lhotským

Line DANCE
Pavel Lhotský
Chcete si zatancovat a nemáte tanečního partnera?
Line dance je moderní odrůda amerických westernových tanců. Tanečníci tančí v řadách ( každý sám ) jednoduché krokové variace do čtyř světových stran na moderní americkou country music. Pokud se chcete pobavit a nenáročně si zatančit na příjemnou dynamickou hudbu je pro Vás Line dance ideální … a proč je line dance v současnosti tak oblíbený ? Má nesporné výhody - může jej tančit každý, v každém věku , od dětí až po seniory, nepotřebujete žádné speciální dovednosti, jen umět chodit vědět, kde je „ pravá, levá „ . Choreografie jsou jednoduché , melodie chytlavé….a atmosféra zábavná.

Rozsah: 5 lekcí (sobota až pondělí)

Školné: 890 Kč


přihlásit se můžete ZDE

Trošku z historie line dance.
Mezi předchůdce dnešních line dance můžeme směle zařadit bop či twist a ostatní tance, které splňují představu aktivního odpočinku. Prvním "pravým" line dance se jeví Hully-Gully, který se poprvé objevuje v roce 1962 . Od té doby se objevilo již několik jeho modifikací (dnes se tancuje mj. i na hudbu "The Little Black Book"). Až do roku 1992 Line Dance spal ..do doby, kdy přichází Billy Ray Cyrus a píše píseň Achy Breaky Heart na kterou Melanie Greenwoodová vymyslela tanec. Lavinový efekt způsobil, že tato jednoduchá sekvence na 32 dob odstartovala horečku Line Dance. Mnoho hudebních skupin následovalo tento model a tak v krátké době vzniká množství choreografií, které jsou ušity přímo na tělo jednotlivým písním. Zábavné a snadno zapamatovatelné tance se šíří nejprve napříč Spojenými Státy, aby velice rychle zachvátily Evropu a později celý svět.

Pavel Lhotský
choreograf a trenér couple dancingových choreografií v souboru La Quadrilla, předtím se aktivně věnoval výuce tance v klubu Community dancers Brno. V současnosti vede vlastní taneční školu ANDALUZ v Brně.