zpět na přehled

3.týden - Orientální tance
Líza Vegrová

ORIENTÁLNÍ TANCE pro středně pokročilé S LÍZOU
Líza Vegrová
Orientální tanec je o Vás, o tom co z vás vyzařuje.. o energii, o ladnosti a radosti ze života! Je to tanec, ve kterém vynikne Vaše osobnost, tanec, ve kterém se probudí vše ženské, tanec, který hladí duši a léčí tělo. Příjemné pohyby, krása, vycházející přímo z vás formou tance, jemné pohyby v dokonalém souznění s hudbou. Přijetí svého těla. Ve workshopu se zaměříme na plynulé navazování prvků, improvizaci, procítění hudby, tradiční kroky a původní ozdravnou techniku. Sestavíme choreografii v libanonském stylu se závojem. Závoje k zapůjčení.

Oblíbená letní dovolená s tancem v romantickém prostředí lázní Luhačovice. 3,5 hodiny tance denně , každý den ranní hodinové protažení celého těla (streching pro tanečnice), egyptský styl - kombinace, choreografie i improvizace. Kafíčka, masážičky, párty a korzování po kolonádě. Tančete! Je jen málo lepších věcí, které pro sebe můžete udělat, než -li tanec. Přirozený jako chůze, ale plný emocí a jemnosti. Odhalí vaši osobnost , nechá prolétnout vaši duši. Dokáže rozproudit sexualitu. Orientální břišní tanec je ženská záležitost. Egyptské břišní tanečnice se dožívají vysokého věku ve zdraví a dobré náladě. Trénují tělo v hladkém souznění s hudbou a udržují se tím ve skvělé psychické i fyzické pohodě. Uvědoměle kontrolují své pohyby, aniž by ztratily svou přirozenost. Myslím, že všechny ženy touží prožívat svou krásu. Vyprávět příběh. Dát na odiv svou smyslnost.

Rozsah výuky:16 hodin

Školné : 1900 Kč

Pro koho: pro všechny ženy bez rozdílu věku

přihlásit se můžete ZDE

Líza Vegrová
je profesionální tanečnice orientálního tance, její osobní styl vychází z klasického egyptského Raks Sharki, ale obsahuje i prvky folkloru Severní Afriky a Středního východu. Zabývá se studiem pohybových kultur etnických menšin Severní Afriky (berberů, tuareqů, nubijcú a said) a jejich terapeutickým vlivem na ženy. Taneční techniku a zkušenosti nasbírala pod vedením slavných tanečnic, tanečních mistrů a choreografů v Evropě a Egyptě, např. Farida Fahmy (Egypt), Beata Cifuentes (Německo), Suher Zaki (Egypt), Dr.Mo Gedawi (Egypt), Yamuna (Německo), Calvin Hotgdon (Egypt), Sabuha Shahnaz (Německo) a dalších. Na svých cestách po Egyptě a Maroku se ale učila i od obyčejných žen a dívek, které ji naučily lidovější podobu tohoto tance.
Od roku 1996 působí v Čechách a profiluje se jako sólová tanečnice. Vystupuje s hudební skupinou Létající koberec a arabskou kapelou Ziriab.
Od roku 1997 se věnuje také choreografii a výuce. Jako průkopnice orientálního tance sjezdila se svými tanečními semináři celé Čechy i Slovensko. V roce 1999 navázala spolupráci s Kulturním domem Vltavská, kde pořádá kurzy pro veřejnost a ukázkové taneční večery. Tato spolupráce trvá úspěšně dodnes. V letech 2002 a 2003 se zúčastnila festivalu „Ahlan wa Sahlan“ v egyptské Káhiře. Do Káhiry jezdí každoročně, aby si udržela svůj autentický taneční styl. Řada jejich žaček již také vyučuje a profesionálně tančí, např. Zahra, Mona, Rena Milgrom a Sahar.
Od roku 2009 působí ve studiu Naboso , kde se věnuje svým klientkám. Vystupuje se svou show, spolupracuje s renomovanými bubeníky. www.orientalni-tanec.cz