zpět na přehled

1.týden - Bollywood a turecký harémový tanec s ATIROU

Bollywood – Cabaret – Arabské flamenco – Dark fusion
Orientální tance
Bollywood – Bollywoodský tanec je komerčním názvem pro indický moderní filmový tanec. Základem je indický klasický tanec, především styly - kathak a bharat natyam, který vdechuje tomuto tanci prastarou tradici.Postupně se tanec nechává volně inspirovat latinským, španělským i orientálním tancem a přimíchává i prvky jazzu, moderního tance, hip-hopu a mnoha dalších. Důležitou součástí jsou rafinované gesta rukou a očí. Tento tanec je tak různorodý, že se při něm určitě nudit nebudete.


Turecký harémový tanec - Tak, jako raks sharki, i turecký styl tance nazývaný - rakkase charakterizují izolované pohyby , třesy a akcenty pánve, hrudníku, vlny tělem atp. Tyto pohyby jsou však prováděny poněkud okatěji a s větším důrazem , nikoli však s nápadností přehnanou. Pohyby hrudníku se zde využívají mnohem častěji, než v egyptském k. stylu a tanečnice kromě toho s oblibou předvádějí nejrůznější krokové variace, nebo fyzicky náročnější prvky, jako jsou např. hluboké záklony ad. Užívání ladných a rafinovaných pohybů pažemi a zápěstími je pocelou dobu tance téměř nepřetržité. Turecký kabaretní styl dává tanečnicím ohromný prostor pro sebevyjádření se a umožňuje hojně improvizovat - ovšem vše v rámci standardu. Nedílnou součástí tureckého tance je i tanec na zemi , jenž je tančen buď po celou dobu na zemi, nebo se do choreografie pouze na chvíli včlení (což je běžnější). Komunikace s publikem formou gest a pohledů je pro tento styl příznačná.

Rozsah výuky: 10 hodin od čtvrtka 6.7. do soboty 8.7.

Školné : 1000 Kč

Pro koho: pro všechny ženy bez rozdílu věku. Výhodou, ale nikoli podmínkou, je alespoň roční zkušenost s tancem obecně, ale všechny prvky si samozřejmě vysvětlíme od základů. Můžete se těšit na zajímavé kombinace a jednoduché choreografie, ideální k procvičení probrané látky.

přihlásit se můžete ZDE

ATIRA / Kateřina Marková
Letos si zatančíte s výbornou dlouholetou lektorkou, tanečnicí a choreografkou Kačkou. Po letech věnovaných společenskému a modernímu tanci ji okouzlil orientální tanec.Věnuje se kromě egyptského i tureckého tance především arabskému flamengu a indickému tanci - klasickému chrámovému i muzikálovému bollywoodu. Kromě pravidelných kurzů vede i taneční semináře a se svými tanečními skupinami se zúčastňuje nejen soutěží, ale i různých akcí. Základy orientálního tance v Studiu Slunce jí dala Amira Sofia, absolvovala semináře u Bri Hurley, Anife, Sáry about Farhat, stálým zdrojem inspirace jsou Líza Vegrová, Shereen, Ema Ševčíková (flamengo), Niraloka a Bhakti Devi (jihoindický chrámový tanec - bharat natyam) , Vendula Kučerová.
Mým tanečnicím zdůrazňuji, že tanec není jenom o technice, ale taky o vyjádření pocitů, o radosti z pohybu a života, uvolnění mysli a vnímání svého těla. Těší mě pozitivní účinky, které tento druh tance všem přináší. Na orientálním tanci oceňuji především rozmanitost a nezávislost na existenci tanečního partnera. Uvolněte se, nechte se vést hudbou, tančete srdcem, s úsměvem na rtech, a vše ostatní přijde samo.

Orientální tance Orientální tance
Orientální tance