zpět na přehled

LINE DANCE
s Michalem Dingo Janákem

Line DANCE
Michal Janák
Chcete si zatancovat a nemáte tanečního partnera?
Line dance je moderní odrůda amerických westernových tanců. Tanečníci tančí v řadách ( každý sám ) jednoduché krokové variace do čtyř světových stran na moderní americkou country music. Pokud se chcete pobavit a nenáročně si zatančit na příjemnou dynamickou hudbu je pro Vás Line dance ideální … a proč je line dance v současnosti tak oblíbený ? Má nesporné výhody - může jej tančit každý, v každém věku , od dětí až po seniory, nepotřebujete žádné speciální dovednosti, jen umět chodit vědět, kde je „ pravá, levá „ . Choreografie jsou jednoduché , melodie chytlavé….a atmosféra zábavná.
Tento taneční směr se postupně vyvíjí, a tak v dnešní době se zde můžete setkat s různými hudebními žánry a tanečními styly jako třeba waltz, cha cha, east coast swing, irsko, tradiční country či moderní funky a mnohé další.

Rozsah: 8 hod

Školné: 400 Kč


přihlásit se můžete ZDE

Trošku z historie line dance.
Mezi předchůdce dnešních line dance můžeme směle zařadit bop či twist a ostatní tance, které splňují představu aktivního odpočinku. Prvním "pravým" line dance se jeví Hully-Gully, který se poprvé objevuje v roce 1962 . Od té doby se objevilo již několik jeho modifikací (dnes se tancuje mj. i na hudbu "The Little Black Book"). Až do roku 1992 Line Dance spal ..do doby, kdy přichází Billy Ray Cyrus a píše píseň Achy Breaky Heart na kterou Melanie Greenwoodová vymyslela tanec. Lavinový efekt způsobil, že tato jednoduchá sekvence na 32 dob odstartovala horečku Line Dance. Mnoho hudebních skupin následovalo tento model a tak v krátké době vzniká množství choreografií, které jsou ušity přímo na tělo jednotlivým písním. Zábavné a snadno zapamatovatelné tance se šíří nejprve napříč Spojenými Státy, aby velice rychle zachvátily Evropu a později celý svět.

Michal Dingo Janák
Tanci se aktivně věnuje od roku 1997, od této doby prošel různými tanečními styly a tanečními skupinami. Od roku 2001 dlouhodobě působí jako klubový caller Square Dance a lektor Line Dance v tanečním skupinách Community Dancers Brno a Karolína Brno. Posledních roky pravidelně působí v rakouském tanečním klubu Dancing Strawberries Gerasdorf bei Wien, ve kterém calleruje zejména náročnější tancování (DBD) Square Dance (B-A2). Každoročně společně připravuje taneční semináře Line Dance - Moravia Line a Line Dance Weekend zaměřené na výuku nových choreografií a pro tanečníky square dance pořádá jednodenní a víkendové procvičovací akce zaměřené na méně tradiční kombinace a výchozí pozice. Calleruje levely square dance od přípravky Basic až po náročnější A2, a příležitostně C1. Line Dance učí social - "běžné společenské tancování, ale i soutěžní od začátečníků až po advanced.                
Michal Janák

Michal Janák

Michal Janák

Michal Janák

Michal Janák